• Relacja z wycieczki RODZINNEJ w Beskid Żywiecki – 16.01.2022r.


  Na wycieczkach rodzinnych ma być łatwo, miło i przyjemnie. Ma być tak, aby młodzi turyści nie zniechęcali się do aktywnej turystyki i by sprawiała im ona przyjemność. Nie zawsze zakładany cel czy szczyt musi zostać zdobyty. Najważniejsze, aby wszyscy dobrze i bezpiecznie się bawili oraz wrócili zadowoleni. Takie właśnie wycieczki organizuje Klub Sportowo-Turystyczny „DABLAK”. 16 stycznia 2022r. odbyła się pierwsza w tym roku wycieczka adresowana przede wszystkim do bardzo młodych turystów. Turyści dorośli również wzięli w niej udział akceptując zaplanowaną trasę. Trasa tej zimowej wycieczki prowadziła z Soblówki, skąd żółtym szlakiem grupa przeszła na Halę Rycerzową, gdzie młodzi turyści pod opieką pani przewodnik udali się dalej żółtym szlakiem do Bacówki PTTK Na Rycerzowej a dorosła część grupy wraz młodzieżą, pod opieką drugiego przewodnika przez Małą Rycerzową, Przełęcz Halną zdobyła Wielką Rycerzową (1226m n.p.m.), by następnie zejść do Bacówki PTTK Na Rycerzowej. Po odpowiednio długim odpoczynku, posileniu się a także dziecięcych zabawach na śniegu, grupa już jako całość zeszła czarnym szlakiem do Soblówki. Zrealizowana trasa umożliwiła turystom poznanie walorów turystycznych Beskidu Żywieckiego. Całość trasy liczyła 11,5 km i 700 m sumy przewyższeń.  Wycieczka odbyła się zgodnie z otrzymanymi wytycznymi i w pełnym reżimie sanitarnym. W trakcie wycieczki uczestnicy zostali zapoznani z historią terenu, najbliższymi panoramami, topografią oraz walorami turystycznymi Beskidu Żywieckiego. Po pokonaniu trasy zadowolona grupa turystów, po południu bezpiecznie wróciła do Pszczyny. Wszystkim uczestnikom należą się podziękowania za zachowanie reżimu sanitarnego i zastosowanie się do wprowadzonych w tym zakresie zasad – DZIĘKUJEMY!

  Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK”. Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne – prosimy o kontakt, bo „wspólnie możemy więcej”. Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

  Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. W ramach współpracy korzystamy z otrzymanych dotacji na realizację zadań z zakresu sportu i turystyki.

  Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Wszystkie realizowane wycieczki odbywają się zgodnie z przepisami i wytycznymi związanymi z sytuacją SARS-CoV-2.

  Zapraszamy na najbliższe wycieczki/wyjazdy:

  • 28.01.2022r. – zajęcia na ściance wspinaczkowej
  • 06.02.2022r. – wycieczka w Tatry – grupa piesza Hala Gąsienicowa +podstawy posługiwania się rakami i czekanem, grupa SKITURY – Hala Kondratowa.
  • 12.03.2022r. – Termy Chochołów i Zakopane
  • pozostałe wycieczki w opracowaniu


  Zapraszamy również do współpracy osoby mające pomysł na rozwijanie działalności KST „DIABLAK” poprzez wprowadzanie nowych elementów związanych z turystyką, rekreacją, sportem, kulturą – wystarczy zadzwonić lub napisać :).

  Data Trasa Nr wycieczki
  według GOT
  Punktów
  wg.reg.GOT
  16.01.2022 Soblówka – Bacówka PTTK Rycerzowa
  Bacówka PTTK Rycerzowa – Rycerzowa Wielka
  BZ.02 11
  1
  16.01.2022 Rycerzowa Wielka – Bacówka PTTK Rycerzowa
  Bacówka PTTK Rycerzowa – Soblówka
  BZ 02 1
  6
     
   
     
   
     
   
     
   
     
   
     
   
     
   
     
   
     
   
     
   

  POWRÓT
  Skip to content