• Wycieczka WYSOKOGÓRSKA GERLACH 2655m n.p.m.


  Zapraszamy na wycieczkę wysokogórską w Tatry Słowackie. Na dzień dzisiejszy niezobowiązująco zbieramy chętnych (w formularzu proszę wpisywać datę 18.07.2022 (inne daty nie będą sprawdzane). Termin wyjazdu 18.07.2022 (poniedziałek). Wycieczka ma charakter wysokogórski o niskiej trudności drogą klasyczną pod opieką przewodnika wysokogórskiego IVBV. Jeden przewodnik zabiera max 3 klientów. Jeżeli zbierze się odpowiednia grupa do będziemy dogrywać dalsze szczegóły. Prosimy pamiętać, że po stronie uczestnika jest dostosowanie się do kwestii związanych z COVID 19 i obostrzeń jakie są w danym państwie.

  PLAN wyjazdu jest taki:

  • liczymy, że wszystko się uda i jedziemy z Pszczyny do Tatrianskiej Polianki gdzie spotykamy się z przewodnikami (musimy się na 3 osobowe grupki podzielić)
  • wjeżdżamy do Śląskiego Domu – transport organizują przewodnicy
  • Na Gerlach wchodzimy klasycznie – Wielicką Probą i schodzimy Batyżowiecką
  • Schodzimy do Śląskiego Domu gdzie zazwyczaj grupka stawia przewodnikowi obiad (wiem że to dodatkowy koszt) to można odpuścić ale może warto przemyśleć (obgadamy w autobusie jak pojedziemy)
  • Zjeżdżamy do Tatrianskiej Polianki i naszym busem wracamy do Pszczyny
  • Mile wspominamy 🙂

  Czas przejścia planowanej trasy poniekąd wspinaczkowej jest różny mi zajęło to 6 godzin ale średnio jest to 9-10. Ważne abyśmy byli dobrze przygotowani kondycyjnie i rozchodzeni :).

  Koszty obejmować będą:
  – transport bus/autobus Pszczyna – Tatrianska Polianka – Pszczyna. Na razie nie chcemy planować transportu we własnym zakresie ze względu na fakt, że wracając kierowca “osobówki” po przejściu trasy może być zmęczony a nam zależy aby było bezpiecznie. W ostateczności dopuścimy ewentualność dojazdu we własnym zakresie,
  – wjazd i zjazd
  – wynajęcie przewodnika – około 150 euro
  – ubezpieczenie

  Osoby zainteresowane bardzo proszę o szybką rejestrację (na etapie płatności będzie można zrezygnować). Wyjazd dochodzi do skutku dopiero po potwierdzeniu przez przewodników, że na dany dzień mamy przyjeżdżać, wiec wpłacone środki nie będą zagrożone. O trasie na Gerlach można poczytać w ogólnodostępnych źródłach.

  Jeżeli cokolwiek będziemy wiedzieć więcej to będzie to umieszczane w tekście powyżej (A stosowna informacja zostanie przesłana smsem)

  ZAPRASZAMY

  Zasady uczestnictwa w wycieczkach i imprezach KST “DIABLAK” w czasie stanu epidemii. ZOBACZ!!!

  ZAPISUJĄC SIĘ NA WYCIECZKĘ każdy uczestnik dostarcza automatycznie deklaruje że spełnia wszystkie wymagania zawarte w oświadczeniu COVID-19 ZOBACZ!!! – oświadczenia nie trzeba oddawać podpisanego

  W RAZIE PYTAŃ PROSIMY O KONTAKT
  
  

  Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany godziny przyjazdu oraz trasy wynikłych z przyczyn technicznych, łącznie z odwołaniem imprezy.

  WAŻNE!!!  Proszę pamiętać, że wpisując się na listę automatycznie uczestnik deklaruje pokrycie kosztów wyjazdu również w przypadku rezygnacji z wyjazdu. Wynika to z tego, że nie możemy obciążać innych uczestników kosztami poniesionymi na osobę która zrezygnowała.


  POWRÓT
  Skip to content