• Relacja z wycieczki RODZINNEJ w Beskid Śląski – 20.11.2022r.


  Rodzinnie w Beskidzie Śląskim

  Na wycieczkach rodzinnych ma być łatwo, miło i przyjemnie. Ma być tak, aby młodzi turyści nie zniechęcali się do aktywnej turystyki i by sprawiała im ona przyjemność. Nie zawsze zakładany cel czy szczyt musi zostać zdobyty. Najważniejsze, aby wszyscy dobrze i bezpiecznie się bawili oraz wrócili zadowoleni. Takie właśnie wycieczki organizuje Klub Sportowo-Turystyczny „DABLAK”, a jak jeszcze dopisze pogoda to wycieczka jest super udana. I właśnie 20 listopada 2022r., przy już prawie zimowej pogodzie i warunkach, odbyła się kolejna w tym roku wycieczka, adresowana przede wszystkim do bardzo młodych turystów. Turyści dorośli również wzięli w niej udział, akceptując zaplanowaną trasę. Trasa tej wycieczki prowadziła z Jaworza przez Przełęcz pod Przykrą (824 m n.p.m.) na Błatnią (917m n.p.m.) i dalej do Schroniska PTTK na Błatniej a następnie przez Czupel (746m n.p.m.), Łazek (713m n.p.m.) grupa wróciła do Jaworza. Oprócz wędrówki turyści mieli również sporo czasu na odpoczynek i relaks w Schronisku na Błatniej i oczywiście na skorzystanie ze schroniskowej gastronomii. Całość trasy liczyła około 10 km i 517m sumy przewyższeń.  W trakcie wycieczki uczestnicy zostali zapoznani z historią terenu, najbliższymi panoramami, topografią oraz walorami turystycznymi Beskidu Śląskiego. Po pokonaniu trasy zadowolona grupa turystów, po południu bezpiecznie wróciła do Pszczyny. Tak jak zazwyczaj, również i tym razem na wycieczce rodzinnej było łatwo, miło i przyjemnie. Było tak, że młodzi turyści nie zniechęcali się do aktywnej turystyki i sprawiała im ona przyjemność.

  Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK”. Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne – prosimy o kontakt, bo „wspólnie możemy więcej”. Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

  Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. Zajęcia odbyły się przy wsparciu finansowym Gminy Pszczyna i Powiatu Pszczyńskiego.

  Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela.

  Zapraszamy również do współpracy osoby mające pomysł na rozwijanie działalności KST „DIABLAK” poprzez wprowadzanie nowych elementów związanych z turystyką, rekreacją, sportem, kulturą – wystarczy zadzwonić lub napisać 🙂

  Jak uzupełnić KSIĄŻECZKĘ GOT

  POWRÓT
  Skip to content