• Relacja z wycieczki w Beskid Żywiecki – 12.02.2023r.


  12 lutego odbyła się pierwsza od wielu lat w historii naszego klubu, pociągowa wycieczka w góry. Kameralna grupa turystów miała okazję pospacerować w warunkach zimowych, gdzie pokrywa śnieżna miejscami osiągała ponad 50 cm, stwarzając tym samym dobrą okazję do założenia klubowych rakiet śnieżnych. Podczas spaceru uczestnicy wycieczki zostali zapoznani z walorami przyrodniczo-krajobrazowymi Beskidu Żywieckiego, a także z historią schroniska na Hali Boraczej. Nie brakowało też okazji do praktycznego zapoznania się z podstawami bezpieczeństwa w górach podczas zimowych wędrówek.

  Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK”. Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne – prosimy o kontakt, bo „wspólnie możemy więcej”. Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

  Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela.

  Wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdów i organizowanych imprez, już są lub będą dostępne na stronie klubu kstdiablak.pl

  Zapraszamy również do współpracy osoby mające pomysł na rozwijanie działalności KST „DIABLAK” poprzez wprowadzanie nowych elementów związanych z turystyką, rekreacją, sportem, kulturą – wystarczy zadzwonić lub napisać.

  Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. Zajęcia odbyły się przy wsparciu finansowym Gminy Pszczyna i Powiatu Pszczyńskiego.

  Jak uzupełnić KSIĄŻECZKĘ GOT

  POWRÓT
  Skip to content