• Relacja z wycieczki w Beskid Śląski – 07.05.2023


  7 maja dokładnie o północy rozpoczęła się  wycieczka której celem było podziwianie wschodu słońca z najwyższego szczytu Beskidu Śląskiego – Skrzyczne 1257m n.p.m. Nocne wyjście przysporzyło turystom wielu doświadczeń, niestety ze względów pogodowych wschód słońca nie był spektakularny. Po odpoczynku na „werandzie” nie otwartego o nocnej porze schroniska grupa udała się w kierunku Malinowskiej Skały 152 m n.p.m. by następnie żółtym szlakiem zejść do Ostrego skąd też wycieczka się rozpoczęła.

  Pomimo średnio sprzyjającej aura udało się zrealizować całą zaplanowaną 16 kilometrową trasę. W trakcie wycieczki uczestnicy zostali zapoznani ze specyfiką geologiczną terenu.

  Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK”. Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne – prosimy o kontakt, bo „wspólnie możemy więcej”. Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

  Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela.

  Wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdów i organizowanych imprez, już są lub będą dostępne na stronie klubu kstdiablak.pl

  Zapraszamy również do współpracy osoby mające pomysł na rozwijanie działalności KST „DIABLAK” poprzez wprowadzanie nowych elementów związanych z turystyką, rekreacją, sportem, kulturą – wystarczy zadzwonić lub napisać.

  Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. W ramach współpracy korzystamy z otrzymanych dotacji na realizację zadań z zakresu sportu i turystyki.

  Jak uzupełnić KSIĄŻECZKĘ GOT

  POWRÓT
  Skip to content