• Relacja z wycieczki w Beskid Żywiecki – Babia Góra – 18.06.2023


  18 czerwca 2023 roku odbyła się zorganizowana przez Klub Sportowo-Turystyczny „DIABLAK” wycieczka, której celem było zdobycie najwyższego szczytu Beskidu Żywieckiego – Babiej Góry. (1725m n.p.m.). Uczestnikami wycieczki byli przede wszystkim mieszkańcy powiatu pszczyńskiego. Trasa wycieczki prowadziła z Zawoi Markowej do Schroniska PTTK na Markowych Szczawinach, skąd po odpoczynku grupa wyruszyła by zdobyć Królową Beskidów poprzez Perć Akademików. Szczyt, po przejściu technicznych ułatwień udało się zdobyć wszystkim uczestnikom, a dzięki ładnej pogodzie turyści mogli spędzić sporo wolnego czasu na Diablaku. Po odpoczynku grupa zeszła przez Przełęcz Brona (1408m n.p.pm.) do Schroniska na Markowych Szczawinach by następnie po posiłku zejść do Zawoi Markowej. W trakcie wycieczki uczestnikom przybliżona została historia terenu, najbliżej panoramki a także ciekawostki związane z Babiogórskim Parkiem Narodowym. Wieczorem grupa bezpiecznie wróciła do Pszczyny.

  Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK”. Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne – prosimy o kontakt, bo „wspólnie możemy więcej”. Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

  Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela.

  Wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdów i organizowanych imprez, już są lub będą dostępne na stronie klubu kstdiablak.pl

  Zapraszamy również do współpracy osoby mające pomysł na rozwijanie działalności KST „DIABLAK” poprzez wprowadzanie nowych elementów związanych z turystyką, rekreacją, sportem, kulturą – wystarczy zadzwonić lub napisać.

  Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. Zajęcia odbyły się przy wsparciu finansowym Gminy Pszczyna i Powiatu Pszczyńskiego.

  Jak uzupełnić KSIĄŻECZKĘ GOT

  POWRÓT
  Skip to content