• Relacja z wycieczki RODZINNEJ w Beskid Żywiecki – Przegibek – 25.06.2023r.


  25 czerwca 2023 roku odbyła się zorganizowana przez Klub Sportowo-Turystyczny „DIABLAK” wycieczka rodzinna, której celem było wspólne przejście przede wszystkim rodzin z dziećmi, bardzo prostej trasy turystycznej w Beskidzie Żywieckim. Uczestnikami wycieczki byli przede wszystkim mieszkańcy powiatu pszczyńskiego, Gminy Pszczyna oraz mieszkańcy Osiedla Powstańców Śląskich. Trasa wycieczki prowadziła z Rycerki Kolonii na Bendoszkę Wielką (1144 m n.p.m) skąd po dłuższym odpoczynku i zapoznaniu się z beskidzkimi panoramkami grupa zeszła do Schroniska PTTK na Przegibku. Następnym elementem wycieczki było wspólne pieczenie kiełbasek i czas na relaks na przyschroniskowej polanie. Po długim odpoczynku grupa zeszła do Rycerki Kolonii by późnym popołudniem bezpiecznie wrócić do Pszczyny. W trakcie wycieczki uczestnikom wycieczki przedstawiono historię terenu, budowę geologiczną, zapoznano również z walorami krojobrazowo-przyrodniczymi.

  Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK”. Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne – prosimy o kontakt, bo „wspólnie możemy więcej”. Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

  Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela.

  Wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdów i organizowanych imprez, już są lub będą dostępne na stronie klubu kstdiablak.pl

  Zapraszamy również do współpracy osoby mające pomysł na rozwijanie działalności KST „DIABLAK” poprzez wprowadzanie nowych elementów związanych z turystyką, rekreacją, sportem, kulturą – wystarczy zadzwonić lub napisać.

  Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. Zajęcia odbyły się przy wsparciu finansowym Gminy Pszczyna i Powiatu Pszczyńskiego.

  Jak uzupełnić KSIĄŻECZKĘ GOT

  POWRÓT
  Skip to content