• Wycieczka WYSOKOGÓRSKA GERLACH 2655m n.p.m.


  Zapraszamy na wycieczkę wysokogórską w Tatry Słowackie. Na dzień dzisiejszy niezobowiązująco zbieramy chętnych (w formularzu proszę wpisywać datę 22.07.2023 (inne daty nie będą sprawdzane). Termin wyjazdu 22.07.2023 (sobota). Wycieczka ma charakter wysokogórski o niskiej trudności drogą klasyczną pod opieką przewodnika wysokogórskiego IVBV. Jeden przewodnik zabiera max 3 klientów. Jeżeli zbierze się odpowiednia grupa do będziemy dogrywać dalsze szczegóły. Prosimy pamiętać, że po stronie uczestnika jest dostosowanie się do kwestii związanych z COVID 19 i obostrzeń jakie są w danym państwie.

  PLAN wyjazdu jest taki:

  • liczymy, że wszystko się uda i jedziemy z Pszczyny do Tatrianskiej Polianki gdzie spotykamy się z przewodnikami (musimy się na 3 osobowe grupki podzielić)
  • wjeżdżamy do Śląskiego Domu – transport organizują przewodnicy
  • Na Gerlach wchodzimy klasycznie – Wielicką Probą i schodzimy Batyżowiecką
  • Schodzimy do Śląskiego Domu gdzie zazwyczaj grupka stawia przewodnikowi obiad (wiem że to dodatkowy koszt) to można odpuścić ale może warto przemyśleć (obgadamy w autobusie jak pojedziemy)
  • Zjeżdżamy do Tatrianskiej Polianki i naszym busem wracamy do Pszczyny
  • Mile wspominamy 🙂

  Czas przejścia planowanej trasy poniekąd wspinaczkowej jest różny mi zajęło to 6 godzin ale średnio jest to 9-10. Ważne abyśmy byli dobrze przygotowani kondycyjnie i rozchodzeni :).

  Koszty obejmować będą:
  – transport bus/autobus Pszczyna – Tatrianska Polianka – Pszczyna. Na razie nie chcemy planować transportu we własnym zakresie ze względu na fakt, że wracając kierowca “osobówki” po przejściu trasy może być zmęczony a nam zależy aby było bezpiecznie. W ostateczności dopuścimy ewentualność dojazdu we własnym zakresie,
  – wjazd i zjazd
  – wynajęcie przewodnika
  – ubezpieczenie

  Osoby zainteresowane bardzo proszę o szybką rejestrację (na etapie płatności będzie można zrezygnować). Wyjazd dochodzi do skutku dopiero po potwierdzeniu przez przewodników, że na dany dzień mamy przyjeżdżać, wiec wpłacone środki nie będą zagrożone (z wyjątkiem kosztów polisy). O trasie na Gerlach można poczytać w ogólnodostępnych źródłach.

  Jeżeli cokolwiek będziemy wiedzieć więcej to będzie to umieszczane w tekście powyżej (A stosowna informacja zostanie przesłana smsem)

  ZAPRASZAMY

  W RAZIE PYTAŃ PROSIMY O KONTAKT
  
  

  Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany godziny przyjazdu oraz trasy wynikłych z przyczyn technicznych, łącznie z odwołaniem imprezy.

  WAŻNE!!!  Proszę pamiętać, że wpisując się na listę automatycznie uczestnik deklaruje pokrycie kosztów wyjazdu również w przypadku rezygnacji z wyjazdu. Wynika to z tego, że nie możemy obciążać innych uczestników kosztami poniesionymi na osobę która zrezygnowała.


  POWRÓT
  Skip to content