• Relacja z wycieczki – Morawski Kras -02.07.2023r.


    W niedzielę 2 lipca, klubowicze KST Diablak już po raz kolejny w tym roku, mieli okazję wziąć udział w wycieczce krajoznawczej na terenie Republiki Czeskiej. Czterdziestoosobowa grupa turystów najpierw zawitała na Wyżynie Brneńskiej, w malowniczym obszarze Morawskiego Krasu. Pierwszą atrakcją był zjazd gondolą w dół, w pobliże wejścia do Jaskini Punkvy. Sama jaskinia już od początku zachwyciła uczestników wycieczki rzeźbą krasową. Po przejściu kilku sal jaskini, klubowicze wyszli na dnie 138 metrowej Przepaści Macochy, podziwiając jej malowniczy krajobraz. Następnie, wchodząc z powrotem do drugiej części jaskini, przepłynęliśmy łodzią po podziemnej części rzeki Punkvy z jednym przystankiem na ostatnią udostępnianą do zwiedzania salę jaskini. Po ponad godzinnym pobycie pod ziemią, wjechaliśmy gondolą z powrotem w okolicy uskoku nad Przepaścią Macochy, którą podziwialiśmy ponownie z górnego i dolnego tarasu widokowego. Kolejnym punktem naszego programu, jako wycieczki dla pełnoletnich turystów była wizyta w Templarskich Pivnicach w Cejkovicach. Morawy jako obszar słyną na całym świecie jako obszar winiarski i mają dość bogatą historię uprawy winorośli, o czym przekonaliśmy się słuchając pani przewodnik w otoczeniu beczek i butelek wybornego lokalnego wina. Każdy turysta na koniec zwiedzania miał okazję skosztować czterech różnych rodzajów morawskiego wina, a także zabrać ze sobą swój kielich na pamiątkę. Po zwiedzaniu i degustacji, przyszedł czas na odpoczynek i zasłużony obiad w Cejkovicach, po którym zadowolona grupa udała się w drogę powrotną do Pszczyny.

    Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. W ramach współpracy korzystamy z otrzymanych dotacji na realizację zadań z zakresu sportu i turystyki.

    Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela.

    POWRÓT
    Skip to content