• Relacja z wycieczki na Śnieżkę – 22.07.2023r.


  W sobotę 22 lipca klubowicze mieli okazję zdobyć dwa najwyższe szczyty dwóch różnych pasm górskich – Karpat i Masywu Czeskiego. Śnieżka o wysokości 1603 m n.p.m. choć jest ponad 1000 metrów niższa od Gerlacha (2655 m n.p.m.), jest najwyższą górą Masywu Czeskiego, w skład, którego wchodzą Sudety i będące fragmentem ich zachodniej części Karkonosze. Klubowicze wyruszyli kilka minut po godzinie 7:00 rano z Hornej Malej Upy do Jelenki, a następnie idąc malowniczym trawersem dotarli nad Przełęcz Růžovohorską, z której bezpośrednio zdobyli szczyt Śnieżki punktualnie o 10:30. Po przerwie w bardzo wietrznej aurze na szczycie, zeszliśmy ponownie ku wspomnianej przełęczy i dalej aż do miejscowości Pec pod Sněžkou, gdzie turyści mieli długą, zasłużoną przerwę na posiłek we własnym zakresie. Całość trasy pieszej została zrealizowana na terenie czeskich Karkonoszy. Po przerwie obiadowej, zadowolona grupa turystów wróciła do Pszczyny około 19:30.

  Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. W ramach współpracy korzystamy z otrzymanych dotacji na realizację zadań z zakresu sportu i turystyki.

  Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela.

  Zapraszamy na najbliższe wycieczki/wyjazdy:

              06.08.2023r.– wycieczka RODZINNA: Planetarium i ZOO

  20.08.2023r. – Wycieczka RODZINNA w Beskid Mały + Wadowice 25-26.08.2023r. – Wycieczka – Wschód Słońca w Bieszczadach.

  Jak uzupełnić KSIĄŻECZKĘ GOT

  POWRÓT
  Skip to content