• Relacja z wycieczki do Parku Śląskiego w Chorzowie – 06.08.2023


  6 sierpnia br. średnio sprzyjająca aura nie przeszkodziła w realizacji zaplanowanej wycieczki do Parku Śląskiego w Chorzowie. Celem zorganizowanego przez Klub Sportowo-Turystyczny „DIABLAK” wyjazdu rodzinnego, było odwiedzenie Planetarium Śląskiego i wizyta w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym. W Planetarium uczestnicy wzięli udział w seansie „Jesteśmy gwiazdami”. W trakcie pokazu poznali odpowiedzi, m.in. na pytania: Co było na początku? Jak powstało życie? Na czym polega ewolucja gwiazd? Po krótkim spacerze wycieczkowicze dotarli do Zoo, które właściwie mieli tylko dla siebie. Spacer po Zoo umożliwił, przede wszystkim dzieciom, poznanie wielu nieznanych dotąd gatunków zwierząt z całego świata. W trakcie wycieczki uczestnikom przedstawiona została historia takich ważnych miejscowości jak, np. Katowice czy Chorzów. Późnym popołudniem bogatsza o wiele wrażeń grupa wróciła do Pszczyny.

  Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK”. Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne – prosimy o kontakt, bo „wspólnie możemy więcej”. Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

  Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela.

  Wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdów i organizowanych imprez, już są lub będą dostępne na stronie klubu kstdiablak.pl

  Zapraszamy również do współpracy osoby mające pomysł na rozwijanie działalności KST „DIABLAK” poprzez wprowadzanie nowych elementów związanych z turystyką, rekreacją, sportem, kulturą – wystarczy zadzwonić lub napisać.

  Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. W ramach współpracy korzystamy z otrzymanych dotacji na realizację zadań z zakresu sportu i turystyki.

  POWRÓT
  Skip to content