• Relacja z wycieczki na Mnicha – 19.08.2023r.


  19 sierpnia po raz pierwszy w historii KST DIABLAK zorganizowany został wyjazd o charakterze typowo wspinaczkowym. Celem wyjścia było zdobycie Mnicha. Jest to charakterystyczny szczyt o wysokości 2068m n.p.m., który widzimy powyżej południowo-zachodniego brzegu Morskiego Oka. Dla początkujących wspinaczy wybrana została najprostsza droga wspinaczkowa „przez płytę”, zlokalizowana z zachodu od strony Doliny za Mnichem. Zorganizowana wspinaczka prowadzona była przez Ratowników z Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, będących również przewodnikami górskimi. Całość wejścia dostarczyła wszystkim niemałych wrażeń i doświadczeń, które w przyszłości wykorzystane będą na kolejnych drogach wspinaczkowych. Jako Klub zamierzamy również rozwinąć tego typu formę aktywnego spędzania wolnego czasu, tak by umożliwić szerokiej grupie odbiorców realizację ich pasji, celów i zamiarów.

  Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. W ramach współpracy korzystamy z otrzymanych dotacji na realizację zadań z zakresu sportu i turystyki.

  Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela.

  Zapraszamy na najbliższe wycieczki/wyjazdy:

             

  25-26.08.2023r. – Wycieczka – Wschód Słońca w Bieszczadach

  09.09.2023r. – Wycieczka – Tatry Zachodnie – Czerwone Wierchy

  30.09.2023r. – Wycieczka – Praga

  28.10.2023r. – Wycieczka – Sky Bridge

  18.11.2023r. – Wycieczka – Termy Chochołowskie i Zakopane

  Jak uzupełnić KSIĄŻECZKĘ GOT

  POWRÓT
  Skip to content