• Relacja z wycieczki w Tatry – 09.09.2023r.


  9 września br. odbyła się wycieczka w Tatry. Tym razem celem wyjazdu były Czerwone Wierchy, masyw znajdujący się w głównej grani Tatr Zachodnich. Masyw ten składa się z czterech szczytów tj.: Ciemniak (2096m n.p.m.), Krzesanica (2122m n.p.m.), Małołączniak (2096m n.p.m.), Kopa Kondracka (2005m n.p.m.). Turyści z Pszczyny i okolic swoją wędrówkę rozpoczęli w Kirach, by po przejściu fragmentem Doliny Kościeliskiej  udać się w kierunku Ciemniaka. Następnymi elementami wyjazdu było przejście Czerwonych Wierchów, zejście na Halę Kondratową i droga powrotna do Kuźnic. W trakcie wycieczki turystom towarzyszyła rewelacyjna, słoneczna pogoda, oraz tłumy innych turystów. W trakcie około 17 km wędrówki Pan Michał (przewodnik tatrzański) przybliżył uczestnikom zarówno walory przyrodniczo – krajobrazowe, jak i historyczne tego fragmentu Tatr. Uczestnicy poznali liczne panoramki tatrzańskie, mieli możliwość podziwiania wielu szczytów, dolin a także poznali historię zakopanego i Podhala.

  Po całym dniu wędrówki po godz. 21 grupa bezpiecznie wróciła do Pszczyny.

  Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. W ramach współpracy korzystamy z otrzymanych dotacji na realizację zadań z zakresu sportu i turystyki.

  Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela.

  Zapraszamy na najbliższe wycieczki/wyjazdy:

   30.09. 2023r.– wycieczka Praga

  08.10.2023r. – Wycieczka do Planetarium dla starszej młodzieży i dorosłych

  14.10.2023r. – Wycieczka Tatry Giewont

  28.10.2023r. – Wycieczka – Sky Bridge

  Wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdów i organizowanych imprez, już są lub będą dostępne na stronie klubu kstdiablak.pl

  Zapraszamy również do współpracy osoby mające pomysł na rozwijanie działalności KST „DIABLAK” poprzez wprowadzanie nowych elementów związanych z turystyką, rekreacją, sportem, kulturą – wystarczy zadzwonić lub napisać :).

  Jak uzupełnić KSIĄŻECZKĘ GOT

  POWRÓT
  Skip to content