• Relacja – Wycieczka: “Nasze Śląskie Jarmarki” 09.12.2023r.


  Sobotnie popołudnie 9 grudnia spędziliśmy w Katowicach i na Nikiszowcu w ramach projektu “Nasze Śląskie Jarmarki” organizowanym przez nasz Klub.

  Rynek w Katowicach tętnił życiem, dużym zainteresowaniem dzieci i starszych cieszyły się dwa koła młyńskie, karuzele oraz lodowisko. Na prawie 100 stoiskach można było zakupić ozdoby świąteczne, przetwory, napić się grzańca czy miodu pitnego. W okolicach placu teatralnego ustawione zostały liczne ozdoby świetlne przy których można było zrobić sobie zdjęcia. Na scenie odbywały się występy, można było potańczyć czy pośpiewać znane wszystkim utwory.

  Gdy zaczęło się ściemniać udaliśmy się na Nikiszowiec, gdzie odbywa się największy jarmark bożonarodzeniowy na Śląsku. W tym roku zaskoczyła uczestników naprawdę bogata oferta przepięknych przedmiotów idealnych na prezent/ozdobę, gdyż na prawie 150 stoiskach można było znaleźć przede wszystkim artykuły z ceramiki, drewna, wełny, szkła oraz asortyment świąteczny m.in. bożonarodzeniową florystykę w postaci różnorakich wieńców, stroików, świece, pierniki, rękodzieło z bożonarodzeniowymi motywami. Każdy fan dobrego jedzenia też znalazł coś dla siebie pośród bogatej oferty spożywczej m.in. nalewki, syropy, wyroby pszczele, konfitury, szeroki wachlarz przetworów. Podczas Jarmarku była możliwość posmakowania na miejscu w strefie gastro m.in. kuchnia foodtruckowa, góralska, kanapki, potrawy z grilla ale też oczywiście sznity z tustym, dobry wuszt i bigos. Na schodach przed wejściem do Parafii św.Anny odbywały się muzyczne występy.

  Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. W ramach współpracy korzystamy z otrzymanych dotacji na realizację zadań z zakresu sportu i turystyki.

  POWRÓT
  Skip to content