• Relacja – Nowy Rok z Diablakiem w Teatrze Śląskim w Katowicach; “BOSKA” – 03.01.2024


  W środowe popołudnie, dnia 03 stycznia Klub Sportowo- Turystyczny “Diablak” zorganizował m.in dla mieszkańców powiatu pszczyńskiego wyjazd na jedną z najczęściej wystawianych komedii na świecie. Tym razem wybraliśmy pokaz przedpremierowy komedii Petera Quiltera pt.: Boska! w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach.

  Florence Foster Jenkins nie trzeba nikomu przedstawiać, to najgorsza śpiewaczka świata, bez talentu, ale z pasją i determinacją, no, może jeszcze z odpowiednią ilością pieniędzy… Ta prawdziwa historia od lat inspiruje ludzi do spełniania marzeń bez względu na przeszkody. Sztuka Petera Quiltera to jedna z najbardziej znanych komedii współczesnego teatru, a jej filmowa adaptacja przyniosła niezapomnianą kreację Meryl Streep w roli głównej. W spektaklu w reżyserii Tadeusza Łomnickiego w tytułową Boską Florence wciela się Grażyna Bułka – strzał w 10.

  Jako organizatorzy chcielibyśmy aby wyjazdy do teatru wpisały się na stałe do naszej klubowej bogatej już oferty wyjazdowej i zajęciowej. Może to i „turystyka teatralna”, ale z relacji uczestników wiemy, że rewelacyjnie się bawili i fantastycznie spędzili czas.

  Kolejny wyjazd do teatru zaplanowaliśmy 28.01.2024r – spektakl “Pomoc domowa” na deskach Teatru Zagłębia w Sosnowcu. Po więcej szczegółów zapraszamy na naszą klubową stronę.

  Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. W ramach współpracy korzystamy z otrzymanych dotacji na realizację zadań z zakresu sportu i turystyki.

  POWRÓT
  Skip to content