• Relacja z zajęć na ściance wspinaczkowej 12.01.2024r.


  12 stycznia odbyły się pierwsze w tym roku zajęcia na ściance wspinaczkowej, organizowane w ramach działalności Klubu Sportowo – Turystycznego „DIABLAK”. Adresatem niniejszych zajęć jest przede wszystkim młodzież szkół powiatu pszczyńskiego a także osoby dorosłe. Klub kontynuuje kolejny cykl szkoleń wspinaczkowych, zarówno dla uczniów i dorosłych już wspinających się, jak i dla tych, dla których był to pierwszy kontakt z tym sportem.

  Uczestnicy piątkowych zajęć doskonalili poznane wcześniej techniki wspinaczkowe. Osoby, które wybrały się pierwszy raz poznały podstawowe zasady wspinania się i asekuracji oraz praktycznie je przećwiczyły. Amatorzy wspinaczki przede wszystkim dbali o bezpieczeństwo oraz o jak najlepsze wykorzystanie czasu, żeby jak najwięcej się nauczyć i technicznie poćwiczyć. Jako organizatorzy tych wyjazdów mamy nadzieję, że uda nam się rozbudzić zainteresowanie tą formą aktywności fizycznej wśród młodzieży naszego powiatu i kontynuować systematyczne wyjazdy szkoleniowe. Ze swej strony dokładamy wszelkich starań, aby zajęcia te były jak najbezpieczniejsze.

  Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. Zajęcia odbywają się przy wsparciu finansowym Gminy Pszczyna i Powiatu Pszczyńskiego.

  Wszystkich chętnych zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym wyjeździe na ściankę, które odbędą się 26 stycznia


  Zapraszamy również na najbliższe wycieczki/wyjazdy, które zostały już rozpisane na naszej stronie :
  – 21 stycznia – kulig rodzinny
  – 26 stycznia – zajęcia na ściance wspinaczkowej
  – 27 stycznia – wschód słońca w Beskidzie śląskim
  – 28 stycznia – wyjazd do teatru na spektakl “Pomoc domowa”
  – 03 luty – Termy w Chochołowie + Zakopane
  – 11 luty – kulig ( tylko dorośli)
  – 16 luty – Walentynki w Filharmonii zabrzańskiej

  ZAPRASZAMY!!!
  KST „DIABLAK”

  POWRÓT
  Skip to content