• Relacja z wyjazdu na spektakl “Pomoc domowa” 28.01.2024r.


  W niedzielne popołudnie 28 stycznia br. zaproponowaliśmy grupie mieszkańców powiatu pszczyńskiego wyjazd do Teatru Zagłębia w Sosnowcu. Wyjazd ten obfitował w wiele radości i szczerego śmiechu, a to wszystko za sprawą udziału w kontynuacji spektaklu pt. “Boeing, Boeing” wystawionego na deskach Teatru Zagłębia w Sosnowcu, w którym również braliśmy udział.

  Jak karnawał to zabawa, jak zabawa to komedia i to jaka 🙂 Jedna z najzabawniejszych jakie można zobaczyć na deskach polskich teatrów, a to za sprawą tytana gatunku, jakim jest Marc Camoletti. Sztuka o skrywanych romansach i zaradnej pomocy domowej, która “z gracją i powagą” ingeruje w prywatne życie swoich pracodawców. Szalona była nie tylko tytułowa pomoc domowa, lecz także cała noc, którą spędziliśmy z bohaterami.
  W wielkim skrócie, Nadia (tytułowa pomoc domowa) rozpoczyna pracę u małżeństwa Olgi i Norberta. Dość szybko okazuje się, że w jej zakres obowiązków nie wchodzi tylko opieka nad domem i sprzątanie gdyż małżeństwo pilnie potrzebuje urozmaicenia codziennej rutyny. I jak to bywa w takich sytuacjach – każde z małżonków rozpoczyna namiętny romans, a misją Nadii jest utrzymanie wszystkiego w sekrecie. Powiedzmy sobie szczerze, nie byłoby wyzwaniem utrzymanie w sekrecie jednego romansu, ale małżonkowie wpadają na ten “genialny” pomysł równocześnie. Dodatkowo wszystko dzieje się w mieszkaniu na pozór zgodnego i szczęśliwego małżeństwa. To trzeba zobaczyć 🙂

  Uczestnicy wyjazdu zgodnie przyznali, że był to miło i wesoło spędzony czas z mega dawką pozytywnej energii poprzez zabawne dialogi i rewelacyjnie odegrane postaci.

  Jako klub mamy nadzieję, że “turystyka kulturalna” na stałe wejdzie do naszej stale rozwijającej się oferty. Zapraszamy do współpracy osoby mające pomysł na rozwijanie działalności KST „DIABLAK” poprzez wprowadzanie nowych elementów związanych z turystyką, rekreacją, sportem, kulturą – wystarczy zadzwonić lub napisać.

  Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. W ramach współpracy korzystamy z otrzymanych dotacji na realizację zadań z zakresu sportu i turystyki.

  Zapraszamy na wyjazdy :
  * 16 lutego ” Koncert walentynkowy w Filharmonii zabrzańskiej
  * 17 marca spektakl „Ciach nogę” (reżyseria Zbigniew Stryj) wystawiany na deskach Teatru Nowego w Zabrzu.

  Wszystkie informacje dotyczące wyjazdów znajdziecie Państwo na naszej klubowej stronie www.kstdiablak.pl

  KST DIABLAK

  POWRÓT
  Skip to content