• Wakacje z trekkingiem dla dorosłych: Bieszczady i Beskid Niski 05.08.-11.08.2024 r. (poniedziałek-niedziela)


  Serdecznie zapraszamy po latach przerwy na wyjazd wielodniowy „Wakacje z trekkingiem dla dorosłych: Bieszczady i Beskid Niski”! Naszym celem będzie zapoznanie się z walorami przyrodniczo-krajobrazowymi i innymi turystyczno-historycznymi atrakcjami tego obszaru.

  Plan dzienny – kolejność realizacji programu może ulec zmianie, decyzję podejmuje przewodnik na miejscu.

  Dzień I (poniedziałek 05.08.2024 r.) – turystyka krajoznawcza i górska.

  Lackowa (KGP), Wysowa-Zdrój i cerkiew w Kwiatoniu (UNESCO).

  Wyjazd z Pszczyny. Przejazd do Izb. Przejście trasy: Izby – Lackowa (najwyższy szczyt Beskidu Niskiego w Polsce, szczyt na liście Korony Gór Polski) – Ostry Wierch – Przełęcz Cigelka – kaplica na świętej Górze Jawor – Wysowa-Zdrój. Czas przejścia: 4 h i 15 mim. Długość: ok. 13 km. Suma podejść: 630 m. Zwiedzanie i czas wolny w Wysowej-Zdroju. Przejazd do Zdynii, po drodze zwiedzanie cerkwii w Kwiatoniu (obiekt na liście światowego dziedzictwa UNESCO). Zakwaterowanie w Zdynii. Wieczorny spacer w Zdynii dla chętnych.

  Dzień II (wtorek 06.08.2024 r.) – turystyka górska i krajoznawcza: doliny, cerkwie i cmentarze Beskidu Niskiego.

  Wykwaterowanie ze Zdynii. Przejazd do Gładyszowa, na przełęcz Małastowską i do Bartnego. Przejście trasy: Bartne – Wołowiec – Nieznajowa – Rozstajne. Czas przejścia: 3 h i 15 min. Długość: ok. 12 km. Suma podejść: 130 m. Uwaga: konieczne sandały! Przejazd i zwiedzanie: Świątkowa Wielka (cerkiew), Krempna (Muzeum Magurskiego Parku Narodowego), wieża widokowa w Desznicy (w zależności od pogody), Olchowiec, Dukla (zwiedzanie miasta). Nocleg w okolicy Dukli lub Nowego Żmigrodu.

  Dzień III (środa 07.08.2024 r.) – turystyka górska i krajoznawcza: Jaśliska, Kamień i Kanasiówka, Komańcza.

  Wykwaterowanie. Przejazd do Jaślisk. Przejście trasy: Lipowiec – Kamień nad Jaśliskami (rezerwat) – Koprywiczna – Kanasiówka – Wisłok Wielki. Czas przejścia: 7 h i 30 min. Suma kilometrów: ok. 26 km. Suma podejść: 740 m. Przejazd do Komańczy i Turzańska. Nocleg w Polańczyku.

  Dzień IV (czwartek 08.08.2024 r.) – turystyka górska: Połonina Caryńska

  Przejazd z Polańczyka do Brzegów Górnych. Przejście trasy (najbardziej optymistyczna wersja): Brzegi Górne – Kruhly Wierch – Przełęcz Przysłup Caryński – Magura Stuposiańska – Dwernik. Czas przejścia: 5 godzin i 30 minut. Suma kilometrów: 16 km. Suma podejść: 890 m. Przejazd do Smolnika nad Sanem (zwiedzanie). Powrót do Polańczyka.

  Dzień V (piątek 09.08.2024 r.) – turystyka górska: Gniazdo Tarnicy (KGP).

  Przejazd z Polańczyka do Wołosatego. Przejście trasy: Wołosate – Przełęcz Bukowska – Halicz – Przełęcz Goprowska – Tarnica (najwyższa góra w polskich Bieszczadach) – Tarniczka – Szeroki Wierch – Ustrzyki Górne. Czas przejścia: 7 h i 10 min. Długość: 23 km. Suma podejść: 940 m. Powrót do Polańczyka – po drodze w dniu V i/lub VI czas wolny w Cisnej.

  Dzień VI (sobota 10.08.2024 r.) – turystyka górska: Wielka Rawka i Połonina Wetlińska.

  Przejazd z Polańczyka na Przełęcz Wyżniańską.

  Przejście trasy w dwóch wariantach w zależności od chęci grupy.

  Wariant I: Przełęcz Wyżniańska – Mała Rawka – Wielka Rawka – Mała Rawka – Dział – Przełęcz Wyżnia – Chatka Puchatka – Osadzki Wierch – Smrek – Wetlina. Czas przejścia: 8 godzin i 20 minut. Długość: 25 km. Suma podejść: 1200 m.

  Wariant II: Przełęcz Wyżniańska – Mała Rawka – Dział – Przełęcz Wyżnia – Chatka Puchatka – Górna Wetlinka. Czas przejścia: 5 h i 10 min. Długość: 15 km. Suma podejść: 860 m.

  Opcjonalnie dowolnie improwizowane warianty obu tych tras np. tylko masyw Rawki lub tylko Połonina Wetlińska itp. W zależności m.in. od aktualnej kondycji i zmęczenia grupy.

  Powrót do Polańczyka – po drodze w dniu V i/lub VI czas wolny w Cisnej.

  Dzień VII (niedziela 11.08.2024 r.) – turystyka krajoznawcza.

  Wykwaterowanie z Polańczyka. Przejazd z Polańczyka do Sanoka (zwiedzanie: zamek, rynek – w zależności od woli grupy również skansen). Przejazd z Sanoka do Pszczyny w godzinach popołudniowych.

  Zakwaterowanie

  W pokojach z łazienkami – w zależności od składu zgłoszonych osób 1/2/3-osobowych. Będziemy potwierdzać po zamknięciu zapisów.

  Dla kogo?

  Obóz dedykowany osobom pełnoletnim. Osoby nieletnie (mające doświadczenie górskie i znane nam z wycieczek o charakterze górskim) od 13 roku życia, tylko pod opieką rodzica (prawnego opiekuna).

  Wyjazd odbędzie się przy minimum 4 turystach. Maksymalna ilość osób: 7 + obsługa (kierowca i pilot-przewodnik).

  Zapewniamy: transport z kierowcą, ubezpieczenie, usługę przewodnicką, noclegi ze śniadaniem.

  Nie zapewniamy obiadów i kolacji/obiadokolacji oraz biletów wstępu do Bieszczadzkiego Parku Narodowego czy innych atrakcji. Proponujemy przeznaczyć na cel obiadów budżet w wysokości min. 60 zł dziennie + fundusze na tzw. „zachcianki” czy II śniadania bądź kolacje. Będziemy korzystać ze sprawdzonych punktów  gastronomicznych w miarę możliwości z dobrym jedzeniem w dobrym budżecie. Na wstępu do muzeów i parku narodowego przewidujemy około 140 zł.

  Koszt zależny od ostatecznej ilości osób oraz wyboru typu pokojów – potwierdzimy po zakończeniu zapisów i dopełnieniu rezerwacji miejsc noclegowych. Lokalizacje miejsc noclegowych mogą różnić się od wstępnie podanych w zależności od dostępności.

  Szacowany koszt w zależności od ilości uczestników od około 2200 zł przy założeniu, że pojedzie 7 turystów, do 3400 zł przy założeniu, że pojedzie 4 turystów. Plus wspomniane opłaty za wstępy i wyżywienie poza śniadaniem.

  Termin zapisów do 21 kwietnia 2024 – po tym terminie podejmiemy decyzję o potwierdzeniu lub odwołaniu wyjazdu oraz do 26 kwietnia podamy ostateczny cennik. Zaliczka do wpłacenia pomiędzy 26 kwietnia a  1 maja 2024 w wysokości 1000 zł (nie wcześniej). Zaliczka ma charakter bezzwrotny w przypadku rezygnacji.

  Zapisanie się na tym etapie ma charakter deklaracji – ostateczny koszt będzie podany po zebraniu się grupy. Zapraszamy!

  POWRÓT
  Skip to content