• “Dach Persji” Damavend – prelekcja Pana Bogdana Zwolińskiego 06.05.2024r.


       Serdecznie zapraszamy na kolejną prelekcję. Tym razem naszym gościem będzie Bogdan Zwoliński. Zabierzemy Was w fantastyczną podróż, która nic nie kosztuje, gdzie nie potrzebujemy żadnej kondycji fizycznej, żadnego wysiłku, nie zajmie nam to sporo czasu, mniej więcej około 1 godziny. Nasz prelegent to doskonały mówca, podróżnik, przewodnik beskidzki, członek Klubu Wysokogórskiego Katowice, instruktor survivalu i kajakarstwa, kierownik kilkunastu wypraw w góry Afryki i Ameryki Północnej, organizator zimowych i letnich obozów taternickich. Można by jeszcze wiele wymieniać.

     Tym razem zabierze nas na “Dach Persji” Damavend. Opowie o gościnnych ludach Iranu, ich kulturze, i wielu innych atrakcjach podczas wyprawy na najwyższy szczyt Iranu.

     Damavend (wysokość 5671 mnpm) to idealny stożek wulkaniczny, który wznosi się majestatycznie pośród pomniejszych szczytów w paśmie górskim Elbrus, w północno-zachodniej części Wyżyny Irańskiej. Jest też najwyższym wulkanem w całej Azji.

      I Wy też możecie w miłej atmosferze spędzić czas, dowiadując się ciekawych rzeczy, poznając sympatycznych ludzi, otwartych na poznanie świata.  Prelekcja jest bezpłatna i odbędzie się 6 maja 2024 o godz. 19.00 w Karczmie u Richarda w Pszczynie, ul. Parkowa 20b

  Szczegóły odnośnie spotkania:

  Termin: 06.05.2024
  godz: 19:00 /czas trwania około godziny/
  miejsce: Karczma u Richarda w Pszczynie zobacz lokalizację

  WSTĘP WOLNY

  POWRÓT
  Skip to content