• ODWOŁANA!!! Wycieczka – Jeseniki – Keprník i Šerák (Czechy) 13.04.2024


  Serdecznie zapraszamy na kolejną wycieczkę w pasmo Wysokiego Jesenika, tym razem na Keprník (1423 m n.p.m.) i Šerák (1351 m n.p.m.). Naszym celem będzie zapoznanie się z walorami przyrodniczo-krajobrazowymi gór Wysokiego Jesenika (Hrubý Jeseník) oraz pobliskich Gór Rychlebskich (Rychlebské hory) położonych w obszarze czeskich Sudetów Wschodnich oraz zdobycie kolejnych najważniejszych po Pradziadzie i Wysokiej wzniesień pasma Jeseników. Trasę przejścia pieszego rozpoczniemy w miejscowości Domašov, skąd przez Točník udamy się na sam Keprník, by z niego udać się granią w kierunku północnym do Chaty Jiřího na Šeráku. Po przerwie na indywidualny posiłek zejdziemy na Ramzowskié sedlo, skąd odbierze nas autokar. Wycieczka może odbywać się w warunkach zimowych. Konieczne posiadanie podstawowego wyposażenia niezbędnego do uprawiania zimowej turystyki górskiej (m.in. kije trekkingowe, stuptuty, raczki), oprócz wyposażenia i ubioru typowego dla warunków letnich. Zalecane posiadanie karty EKUZ oraz gotówki w koronach czeskich. Konieczny ważny dowód osobisty (tradycyjny – nie w aplikacji mObywatel) lub paszport. zerknij do klubowej wypożyczalni

  Trasa: Domašov – Točník – Sedlo pod Vřesovkou – Keprník – Chata Jiřího na Šeráku – Ramzowskié sedlo.

  Długość trasy: ok. 18 km. Suma przewyższeń: ok. 1040 m. Czas przejścia (w warunkach letnich bez odpoczynków): 6 h i 15 min.

  Wycieczka odbędzie się jeżeli grupa liczyć będzie minimum 36 turystów

  Prosimy zachęcić Kolegów, koleżanki, rodzinę, znajomych!!! można opublikować na swoim FB, rozesłać link do wydarzenia: https://bit.ly/3vZ3N9o

  Adresaci wyjazdu:

  • Dorośli turyści o dobrym stanie zdrowia
  • młodzież z rodzicem

  Termin: 13.04.2024 r.(sobota)

  Prosimy o wpłatę (wpłaty należy dokonać po wcześniej rejestracji udziału i otrzymaniu smsa z potwierdzenie rejestracji):

  • 140,00 zł/os pieniądze NALEŻY wpłacać na konto Klubu 48 1600 1462 1864 2911 2000 0001 (wpisując w tytule przelewu,”opłata, imię nazwisko, data wycieczki”)- dane przy formularzu zgłoszeniowym. W przypadku rezygnacji w tygodniu poprzedzającym wyjazd uczestnik zobowiązany jest do pokrycia kosztów wyjazdu. Bezkosztowo zrezygnować można do tygodnia poprzedzającego wyjazd.
  • w ramach organizacji wycieczki zapewniamy: ubezpieczenie (dla osób zgłaszających się w terminie); transport; opiekę pilota/przewodnika;
  • Miejsca odbioru 13.04.2024 (prosimy o punktualność, nie czekamy na spóźnialskich):
   – 430 Pszczyna parking przy Kościele pw. Podwyższenia Krzyża ul. Bielska w Pszczynie zobacz miejsce
   – 450 Pawłowice – Dworzec Autobusowy ulica Zjednoczenia
   – 505 Jastrzębie-Zdrój – Dworzec Autobusowy ulica Północna/Sybiraków

  • Powrót do Pszczyny 13.04.2024 około 2000-2100
  • ilość miejsc: do 48 – decyduje kolejność zgłoszeń
  • Termin zapisów do 10.04.2024 r.!!!

  Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. W ramach współpracy korzystamy z otrzymanych dotacji na realizację zadań z zakresu sportu i turystyki.

  W RAZIE PYTAŃ PROSIMY O KONTAKT

  Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany godziny przyjazdu oraz trasy wynikłych z przyczyn technicznych, łącznie z odwołaniem imprezy.

  WAŻNE!!!  Proszę pamiętać, że wpisując się na listę automatycznie uczestnik deklaruje pokrycie kosztów wyjazdu również w przypadku rezygnacji z wyjazdu. Wynika to z tego, że nie możemy obciążać innych uczestników kosztami poniesionymi na osobę która zrezygnowała.

  Zobacz trasę oraz punktację GOT: https://mapa-turystyczna.pl/route/3tw43

  POWRÓT
  Skip to content