• KAZBEK 2024 – wyprawa wysokogórska


  Po raz drugi w ramach naszej działalności przymierzamy do zorganizowania wyprawy wysokogórskiej. W 2022 udało się zdobyć Ararat 5137m n.p.m. a tym razem za cel obraliśmy Kazbek górę o wysokości 5033m n.p.m. Wzorem 2022 roku pełna współpraca organizacyjna nawiązana jest z Adventure24 licencjonowaną agencją podróżniczą.

  Termin wyprawy: 03.08.2024 – 13.08.2024

  Trochę informacji ogólnych:

  Wyprawy na Kazbek prowadzimy od ponad 20 lat i dużą wagę przykładamy do odpowiedniego przygotowania uczestników naszych wyjazdów, co niewątpliwie procentuje dużą skutecznością wejść na szczyt góry, którą mamy na celowniku 😉 Zaznaczam przy tym, że nie są to wyprawy dla profesjonalistów – stosując się do naszych wskazówek (by zadbać o kondycję, przygotować odpowiedni sprzęt, ubiór i buty, itp), można bez większych problemów wejść na ten pięciotysięcznik.

  Kazbek jest górą raczej nietrudną technicznie, dużo jednak zależy od pogody i warunków w danym momencie panujących w górach. Ponieważ idziemy w zespołach linowych i droga wiedzie przez lodowiec trzeba znać podstawowe zasady asekuracji.  Dużo również zależy od pogody i warunków w danym momencie panujących w górach. Zagrożeniem jest tutaj wysokość, dlatego dużo uwagi należy poświęcić odpowiedniej aklimatyzacji, a ze względu na charakter zimowy, trzeba się dobrze przygotować pod względem sprzętowym (ciepła odzież i dobre buty).

  Jeśli chodzi o sprawy organizacyjne przed wyjazdem, to można się z nami na bieżąco kontaktować. Służymy pomocą w wyborze sprzętu, a nawet oferujemy zniżki dla naszych klientów w wybranych sklepach z odzieżą i sprzętem górskim. Zajmujemy się również rezerwacjami biletów lotniczych. Można tez u nas wypożyczyć część sprzętu na wyjazd (wypożyczamy raki, czekan, kask, uprząż, śpiwór).

  Koszt wyprawy  to 1500 zł + 500 euro plus przeloty. Koszty dodatkowe to, ubezpieczenie, noclegi i wyżywienie w czasie ew. programu fakultatywnego lub w razie zakończenia wcześniej akcji górskiej, wyżywienie i wycieczki fakultatywne. Dodatkowo płatne (dla chętnych) jest również wynajęcie koni niosących bagaż do Meteo stacji.

  Chętnych zapisujemy do końca stycznia 2024. W przypadku pytań prosimy o kontakt najlepiej mailowy bezpośrednio z nami kst.diablak@gmail.com w temacie wiadomości prosimy wpisać “Kazbek”. W przypadku konieczności zakupów sprzętowych, lub wypożyczenia sprzętu (raki czekany, kaski uprzęże), również można się z nami kontaktować (mamy sporo sprzętu).

  Dodatkowe szczegóły odnośnie programu wyprawy: zobacz

  POWRÓT
  Skip to content