• Relacja z wycieczki RODZINNEJ w Beskid Mały – 05.06.2022r.


  Na wycieczkach rodzinnych ma być łatwo, miło i przyjemnie. Ma być tak, aby młodzi turyści nie zniechęcali się do aktywnej turystyki i by sprawiała im ona przyjemność. Nie zawsze zakładany cel czy szczyt musi zostać zdobyty. Najważniejsze, aby wszyscy dobrze i bezpiecznie się bawili oraz wrócili zadowoleni. Takie właśnie wycieczki organizuje Klub Sportowo-Turystyczny „DABLAK”, a jak jeszcze dopisze pogoda to wycieczka jest super udana. I właśnie 22 maja 2022r. przy rewelacyjnej pogodzie odbyła się kolejna w tym roku wycieczka adresowana przede wszystkim do bardzo młodych turystów. Turyści dorośli również wzięli w niej udział, akceptując zaplanowaną trasę. Trasa tej wycieczki prowadziła z Przełęczy Przegibek (w Beskidzie Małym) 663 m n.p.m.na przez Gaiki (808m n.p.m.), Groniczki (833m n.p.m.), Przełęcz u Panienki (739m n.p.m.) na Hrobaczą Łąkę (828m n.p.m.). Niestety Schronisko Turystyczne na Hrobaczej Łące nie było jeszcze czynne, co jednak nie przeszkodziło turystom w długim odpoczynku. Dorośli mogli odpocząć a dzieci dobrze się razem bawiły. Po odpoczynku grupa zeszła do Żarnówki, poznając przy okazji zasadę działania i historię obiektów hydrotechnicznych, znajdujących się na rzece Sole, która rozdziela Beskid Mały na dwie części. Całość trasy liczyła 10,4 km i 332m sumy przewyższeń.  W trakcie wycieczki uczestnicy zostali zapoznani z historią terenu, najbliższymi panoramami, topografią oraz walorami turystycznymi Beskidu Małego. Po pokonaniu trasy zadowolona grupa turystów, po południu bezpiecznie wróciła do Pszczyny.

  Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK”. Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne – prosimy o kontakt, bo „wspólnie możemy więcej”. Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

  Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. W ramach współpracy korzystamy z otrzymanych dotacji na realizację zadań z zakresu sportu i turystyki.


  Zapraszamy na najbliższe wycieczki/wyjazdy:

  26.06.2022 – Spływ Dunajcem

  03.06.2022 – wycieczka RODZINNA w Beskid Żywiecki

  18.07.2022r. – Wycieczka WYSOKOGÓRSKA Gerlach (Słowacja)

  06.08.2022 – Wiedeń

  • pozostałe wycieczki w opracowaniu

  Zapraszamy również do współpracy osoby mające pomysł na rozwijanie działalności KST „DIABLAK” poprzez wprowadzanie nowych elementów związanych z turystyką, rekreacją, sportem, kulturą – wystarczy zadzwonić lub napisać :).

  Data Trasa Nr wycieczki
  według GOT
  Punktów
  wg.reg.GOT
  05.06.2022 Przełęcz Przegibek w Beskidzie Małym – Przełęcz między Gaikami a Groniczkami
  Przełęcz między Gaikami a Groniczkami – Hrobacza Łąka
  BZ.03 3
  4
  05.06.2022 Hrobacza Łąka – Bujakowski Groń
  Bujakowski Groń – Porąbka
  BZ.03 2
  4

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  POWRÓT
  Skip to content