• Wycieczka w Sudety – Śnieżka (1603 m n.p.m.) – 22.07.2023r.


  Serdecznie zapraszamy na pierwszą klubową wycieczkę w Sudety! Naszym celem będzie Śnieżka (1603 m n.p.m.) – najwyższy szczyt Czech i najwyższa góra całego Masywu Czeskiego. Całość trasy pieszej będzie przebiegała na terenie Republiki Czeskiej, z przerwą na czas wolny na szczycie (po polskiej bądź czeskiej stronie wedle uznania). Podczas przejścia zapoznamy się z walorami przyrodniczo-krajobrazowymi czeskich Karkonoszy. Wyruszymy z Horní Malá Úpa by z niej wspiąć się na Jelenkę i dalej pod granią przejdziemy aż do rozwidlenia nad Růžovohorským sedlem, skąd bezpośrednio udamy się na szczyt Śnieżki.Po przerwie na szczycie zejdziemy tą samą drogą do przełęczy, a następnie udamy się do miasteczka Pec pod Sněžkou, gdzie będzie na nas czekał autokar. W miasteczku przewidujemy też przerwę na obiad (we własnym zakresie). Na wycieczkę należy zabrać dowód osobisty i/lub paszport. Wskazane jest posiadanie karty EKUZ (można wyrobić online).

  Trasa: Horní Malá Úpa – Jelenka – Růžovohorským sedlo – Śnieżka – Horní Malá Úpa.

  Długość trasy: ok. 13 km. Suma przewyższeń: ok. 740 m. Czas przejścia: ok. 4,5 h (bez odpoczynków).

  Wycieczka odbędzie się jeżeli grupa liczyć będzie minimum 32 turystów.

  Wycieczka przeznaczona jest dla osób o bardzo dobrym stanie zdrowia umożliwiającym uprawianie turystyki górskiej.

  Prosimy zachęcić Kolegów, koleżanki, rodzinę, znajomych!!!

  Adresaci wyjazdu:

  • Uczniowie 13+ oraz pełnoletni opiekun
  • Dorośli turyści o bardzo dobrym stanie zdrowia umożliwiającym uprawianie turystyki
  • Uczestnik powinien być zdrowy, nie przebywać w kwarantannie, nie pozostawać w kontakcie z osobą przebywającą w kwarantannie, po stronie uczestnika jest dostosowanie się do aktualnych (na termin wyjazdu) ewentualnych obostrzeń epidemiologicznych.

  Termin: 22.07.2023 r.(sobota)

  Prosimy o wpłatę (wpłaty należy dokonać po wcześniej rejestracji udziału i otrzymaniu smsa z potwierdzenie rejestracji):

  • 180,00 zł/os pieniądze NALEŻY wpłacać na konto Klubu 48 1600 1462 1864 2911 2000 0001 (wpisując w tytule przelewu,”opłata, imię nazwisko, data wycieczki”)- dane przy formularzu zgłoszeniowym. W przypadku rezygnacji w tygodniu poprzedzającym wyjazd uczestnik zobowiązany jest do pokrycia kosztów wyjazdu. Bezkosztowo zrezygnować można do tygodnia poprzedzającego wyjazd.
  • w ramach organizacji wycieczki zapewniamy: transport; opiekę przewodnicką; ubezpieczenie (dla osób zgłaszających się w terminie, osoby zgłaszające się później nie będą ubezpieczone. Zgłaszając się po terminie uczestnik automatycznie akceptuje fakt braku ubezpieczenia, a w przypadku nieszczęśliwego zdarzenia nie będzie miał żadnych roszczeń względem KST DIABLAK. Oczywiście może ubezpieczyć się indywidualnie.).
  • Zbiórka i wyjazd 22.07.2023 godz. 215 parking przy Kościele pw. Podwyższenia Krzyża ul. Bielska w Pszczynie (prosimy o punktualność)
  • Powrót do Pszczyny 22.07.2023 około 2000-2100
  • ilość miejsc: do 50 – decyduje kolejność zgłoszeń
  • Termin zapisów do 20 lipca 2023 r.!!!
  • Pobierz zgodę rodziców

  UWAGA!!! Przy zapisywaniu należy wybrać datę 23.07.2023 pomimo, że wycieczka odbędzie się 22.07.2023 -kwestie techniczne.

  W RAZIE PYTAŃ PROSIMY O KONTAKT
  
  

  Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany godziny przyjazdu oraz trasy wynikłych z przyczyn technicznych, łącznie z odwołaniem imprezy.

  WAŻNE!!!  Proszę pamiętać, że wpisując się na listę automatycznie uczestnik deklaruje pokrycie kosztów wyjazdu również w przypadku rezygnacji z wyjazdu. Wynika to z tego, że nie możemy obciążać innych uczestników kosztami poniesionymi na osobę która zrezygnowała.

  Zobacz trasę: https://mapa-turystyczna.pl/route/367uc

  POWRÓT
  Skip to content