• Babia Góra – zimowo – 14.01.2024


  Serdecznie zapraszamy na wycieczkę, której celem jest zdobycie Królowej Beskidów czyli Babiej Góry 1725m n.p.m. Podczas wycieczki, oprócz okazji do podziwiania (przy dobrej widzialności) pobliskich panoram, zimowego trekkingu i zapoznawania się z walorami przyrodniczo-krajobrazowymi Beskidu Śląskiego odwiedzimy także Schronisko PTTK na Markowych Szczawinach. Wycieczka będzie odbywać się w warunkach zimowych.

  Konieczny sprzęt: raki, (raczki – w drodze wyjątku na własną odpowiedzialność uczestnika), kijki trekingowe, czołówka zerknij do klubowej wypożyczalni

  Trasa: Przełęcz Lipnicka (Krowiarki) – Sokolica – Babia Góra – Przeł. Brona – Schronisko Markowe Szczawiny – Przełęcz Lipnicka (Krowiarki).

  Długość trasy: ok. 14 km. Suma przewyższeń: ok. 867 m. Czas przejścia (w warunkach letnich, bez odpoczynków): ok. 5 h 30 min (liczone w warunkach letnich).

  Wycieczka odbędzie się:
  – dojazd we własnym zakresie w przypadku małej ilości chętnych i wtedy wycieczka rozpoczyna się i kończy na Krowiarkach, na pewno kilku kierowców się znajdzie (Klub nie odpowiada za organizację transportu samochodowego, pomożemy go skoordynować)
  – jeżeli do najbliższej środy zbierze się odpowiednia grupa chętnych to spróbujemy załatwić busa i wtedy będzie dopłata żeby się zbilansowało

  Prosimy zachęcić Kolegów, koleżanki, rodzinę, znajomych!!!

  Adresaci wyjazdu:

  • Dorośli turyści o dobrym stanie zdrowia
  • młodzież 16+ z rodzicem

  Termin: 14.01.2024 r.(niedziela)

  Prosimy o wpłatę (wpłaty należy dokonać po wcześniej rejestracji udziału i otrzymaniu smsa z potwierdzenie rejestracji):

  • 10,00 zł/os (niezależnie od środka transportu) pieniądze NALEŻY wpłacać na konto Klubu 48 1600 1462 1864 2911 2000 0001 (wpisując w tytule przelewu,”opłata, imię nazwisko, data wycieczki”)- dane przy formularzu zgłoszeniowym. W przypadku rezygnacji w tygodniu poprzedzającym wyjazd uczestnik zobowiązany jest do pokrycia kosztów wyjazdu. Bezkosztowo zrezygnować można do tygodnia poprzedzającego wyjazd.
  • w ramach organizacji wycieczki zapewniamy: ubezpieczenie (dla osób zgłaszających się w terminie); opiekę pilota/przewodnika;
  • Miejsca zbiórki (dojazd we własnym zakresie) 14.01.2024 (prosimy o punktualność, nie czekamy na spóźnialskich) KROWIARKI PARKING 7:00:
  • Miejsca zbiórki (jeżeli dojdzie opcja: dojazd busem) 14.01.2024 (prosimy o punktualność, nie czekamy na spóźnialskich):
   – 330 Pszczyna parking przy Kościele pw. Podwyższenia Krzyża ul. Bielska w Pszczynie zobacz miejsce
   – 335 Goczałkowice-Zdrój – przystanek przy S1/E75 (światła skrzyżowanie z ul. Główna) zobacz miejsce
   – 345 Czechowice-Dziedzice – Stara Kablownia zobacz miejsce
  • Powrót do Pszczyny 14.01.2024 około 1800-2000
  • ilość miejsc: do 48 – decyduje kolejność zgłoszeń
  • Termin zapisów do 10.01.2024 r.!!!

  Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. W ramach współpracy korzystamy z otrzymanych dotacji na realizację zadań z zakresu sportu i turystyki.

  W RAZIE PYTAŃ PROSIMY O KONTAKT

  Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany godziny przyjazdu oraz trasy wynikłych z przyczyn technicznych, łącznie z odwołaniem imprezy.

  WAŻNE!!!  Proszę pamiętać, że wpisując się na listę automatycznie uczestnik deklaruje pokrycie kosztów wyjazdu również w przypadku rezygnacji z wyjazdu. Wynika to z tego, że nie możemy obciążać innych uczestników kosztami poniesionymi na osobę która zrezygnowała.

  Zobacz trasę: https://mapa-turystyczna.pl/route/pkvo

  POWRÓT
  Skip to content